Remondime pastoraati.

Pastoraadi remont

August on olnud koguduses asine. Eelkäijad on pärandanud praegusele kogudusele kogudusemaja mis nõuab hoolt. Meie praegune pastoraat on sisse õnnistatud 20. septembril 1858. aastal ehk siis 165 aastat tagasi. Sellest ajast on olnud see maja koguduse ja kogukonna hüvanguks avatud. Läbi aegade on seda ikka remonditud ja ümber ehitatud.

Viimati sai maja alumise korruse uued aknad ja fassaadile uue värvi aastal 2000. Nüüd on käes aeg aknad ja veranda uuesti üle värvida. Lisaks värvimistöödele on hetkel käsil ka pööningu soojustamine ja üks korstnapits ootab kohe parandamist.

Täna juhtus selline lugu, et üks kogukonna inimene astus majja ja kinkis raha öeldes: "Näen, et olete asunud remonti tegema ja ilmselt kulub väike toetus ära!" Liigitame selle puhtalt imede hulka ja oleme siiralt tänulikud.

Maja on koduks kogudusele, koguduse kontorile, käsitööringile. Sellesse majja on oodatud palverändurid kaugelt ja lähedalt. Paar noorte palverännulaagrit ja üks laste ping-pongi laager on möödunud suvel meie majas peavarju leidnud. Oleme püüdnud aidata Ukraina perekonda korterit pakkudes ja nüüdseks on meie "mõisahärraks" põhikooli direktor. Koguduse siiras soov on hoida maja kogukonnale avatud. Kuigi meil kohvik hetkel ei tööta, siis ruume saame siiski erinevate sündmuste puhuks pakkuda.

Kui teilgi tärkas soov kogudusemaja renoveerimist toetada, siis ootame lahkeid annetusi märgusõnaga: "Pastoraadi remondiks" koguduse arvele:

EELK Pärnu-Jakobi kogudus
EE381010902014020009